Правила

Правила можна завантажити за посиланнями наведеними нижче:

Президія Федерації естетичної групової гімнастики України (ФЕГГУ) і технічний комітет ФЕГГУ відповідають за організацію і проведення Чемпіонату України, Чемпіонату України серед юніорок, Кубка України, Всеукраїнських змагань для дівчаток, різних міжнародних змагань, складає Положення про змагання, розсилає в усі Обласні управління у справах молоді і спорту. Організаційний комітет змагань забезпечує місце проведення змагань, проживання та можливість організувати харчування всіх учасників змагань.

Змагання з естетичної гімнастики в Україні проводяться в таких вікових категоріях: 4-6 років (без оцінювання), 6-8 років, 8-10 років, 10-12 років, 12-14 років, 14-16 років та від 16 років та старші. Офіційні Міжнародні змагання, що проводяться Міжнародною Федерацією естетичної групової гімнастики (IFAGG) проводяться в двох вікових категоріях: юніори 14-16 років, і 16 років та старші – Чемпіонати та Кубки Світу. Категорії 8-10, 10-12 років і 12-14 років беруть участь в Міжнародних турнірах.

Змагання з естетичної гімнастики діляться на 3 категорії:
А – Чемпіонати та Кубки Світу, Кубок Європи EUSA
В – Міжнародні турніри, Національні чемпіонати та Кубки
З – Обласні, міські, районні змагання, матчеві зустрічі і т.д.

Склад команди – у віковій категорії 6-8, 8-10, 10-12, 12-14 років – склад команди від 6 до 14 осіб, запасна гімнастка, є членом команди.
У віковій категорії 14-16 і від 16 років – склад команди – від 6 до 12 осіб, запасна гімнастка, є членом команди.

Вибір музики для гімнастичної програми абсолютно вільний (допускається голосовий і пісенний супровід), музика повинна відповідати віку гімнасток, повинна звучати без різких переходів, при використанні тексту не повинно бути обривів фраз. Запис музики повинен бути зроблений на USB-носій в єдиному варіанті.

Тривалість вправи різна в залежності від вікової категорії:
6-8 років – від 1хв.45с. до 2хв.15с., 8-10 років, 10-12 років і 12-14 років – від 2хв.00с. до 2хв.-30с., 14-16 років і 16 років та старші – від 2хв.15с. до 2хв. 45с. Допускаються зайві і відсутні 5 секунд без штрафу суддями- хронометристами.

Кожна команда повинна мати назву, яка вибирається довільно.

Костюм гімнасток для змагань, є естетично привабливий гімнастичний купальник з спідницею або без неї, або комбінезон, зшитий з непрозорої тканини. Руки, спина, верхня частина грудей може бути відкрита або виконана з прозорого матеріалу. Костюм може мати різноманітні прикраси, що не заважають виконанню вправи. Рекомендується використання лосин. Прикраси для зачіски (не більше 1 см у висоту, 5х10), макіяж, гімнастичні тапочки є частиною костюма і повинні відповідати характеру музики і доповнювати створюваний образ. Всі костюми, макіяж, прикраси, гімнастичні тапочки повинні бути однаковими у всіх членів команди. Забороняється використання головних уборів, рукавиць (закривати долоні), діодні елементи. Макіяж гімнасток не може виходити за межі ока. Каміння на обличчі не дозволяються. Протягом виступу купальник гімнасток є незмінним.

Майданчик для змагань являє собою гімнастичний килим розміром 13х13 метрів, від обмежувальної лінії килима має бути 0,5 м вільного простору. Обмежувальна лінія входить в розмір майданчика.
Гімнастична програма (власне вправа) повинна бути різноманітною за змістом різних рухів тіла, рівноваг і поворотів, стрибків і стрибків, танцювальних кроків, рухів рук і ніг, пересувань по майданчику, перебудувань, елементів акробатики і полуакробатіческіх елементів, підтримок. Композиція повинна містити багатосторонні і різноманітні рухи тіла, виконані на різних площинних рівнях – стоячи, сидячи або лежачи на підлозі і напрямках (горизонтально або вертикально) з різноманітністю в темпі і динаміці. Кожна гімнастка команди повинна виконувати одні і ті ж технічні елементи або елементи аналогічного рівня складності. Технічні елементи повинні бути виконані одночасно, послідовно, або по черзі. Повороти і рівноваги повинні бути виконані чітко. Тривалість використання точки опори повинна бути ясно видимої, форма повинна бути зафіксована і добре визначена. Стрибки і скачки повинні бути різноманітної форми та технічного виконання (поштовхом однієї і двох ніг, з поворотом, з нахилом). Складність вправи повинна відповідати рівню підготовки всіх гімнасток команди.

Суддівство здійснюється трьома бригадами суддів. Бригада А-1 (TV) оцінює технічну цінність вправи, максимальна оцінка 6,0 (5,9 + 0,1 бонус, що додається за умови виставлення 2/3 суддів бригади). Кількість суддів у бригаді від 4 до 2. Бригада А -2 (AV) оцінює артистичну цінність вправи, максимальна оцінка 4,0 (3,9 + 0,1 бонус). Кількість суддів у бригаді від 4 до 2. Бригада В (E) оцінює техніку виконання, максимальна оцінка 10.0 (9,9 + 0,1 бонус). Кількість суддів у бригаді від 4 до 3. Суддя № 1 кожної бригади, є арбітром. Міжнародний технічний комітет оголошує суддів, які беруть участь в суддівстві міжнародних змагань. До суддівства допускаються тільки ті судді, які прослухали курс і здали іспит на Міжнародному суддівському семінарі з естетичної гімнастики. Міжнародна мова в естетичної гімнастики – англійська. Жеребкування суддів відбувається відповідно до рівня суддівської ліцензії – категорії. Кожна країна може заявити двох суддів, які беруть участь в жеребкуванні (на міжнародних змаганнях). Тренер і хореограф команди, яка бере участь в змаганнях, до суддівства не допускається. До суддівства в національних змаганнях допускаються судді пройшли національний семінар і склали іспит. У жеребкуванні бере участь один суддя від області.
Міжнародний технічний комітет IFAGG на змагання категорії А, призначає Головне Журі або Офіційного спостерігача. На Чемпіонати України призначається Головний суддя.