Правила

Правила можна завантажити за посиланнями наведеними нижче:

Президія Федерації естетичної групової гімнастики України (ФЕГГУ) і технічний комітет ФЕГГУ відповідають за організацію і проведення Чемпіонату України, Чемпіонату України серед юніорок, Кубка України, Всеукраїнських змагань для дівчаток, різних міжнародних змагань, складає Положення про змагання, розсилає в усі Обласні управління у справах молоді і спорту. Організаційний комітет змагань забезпечує місце проведення змагань, проживання та можливість організувати харчування всіх учасників змагань.

Змагання з естетичної гімнастики в Україні проводяться в таких вікових категоріях: 4-6 років (без оцінювання), 6-8 років, 8-10 років, 10-12 років, 12-14 років, 14-16 років та від 16 років і старше. Офіційні Міжнародні змагання, що проводяться Міжнародною Федерацією естетичної Груповий гімнастики (IFAGG) проводяться в двох вікових категоріях юніори 14-16 років і жінки від 16 років – Чемпіонати та Кубки Світу. Категорії 8-10, 10-12 років і 12-14 років беруть участь в Міжнародних турнірах.

Змагання в естетичної гімнастики діляться на 3 категорії:
А – Чемпіонати та Кубки Світу, Кубок Європи EUSA
В – Міжнародні турніри, Національні чемпіонати та Кубки
З – Обласні, міські, районні змагання, матчеві зустрічі і т.д.

Склад команди – у віковій категорії 6-8, 8-10, 10-12, 12-14 років – склад команди від 6 до 14 осіб, запасна гімнастка, є членом команди.
У віковій категорії 14-16 і від 16 років – склад команди – від 6 до 12 осіб, запасна гімнастка, є членом команди.

Вибір музики для гімнастичної програми абсолютно вільний (допускається голосове і пісенний супровід), музика повинна відповідати віку гімнасток, повинна звучати без різких переходів, при використанні тексту не повинно бути обривів фраз. Запис музики повинен бути зроблений на USD-носій в єдиному варіанті.

Тривалість вправи різна в залежності від вікової категорії:
– 6-8лет і 8-10років – від 1м.45с. до 2м.15с., 10-12лет і 12-14лет – від 2м.00с. до 2м.-30с., 14-16лет і від 16 років – від 2м.15с. до 2м. 45с. Допускаються зайві і відсутні 5 секунд без штрафний сбавкі суддями- хронометристу.

Кожна команда повинна мати назву, яку вибирається довільно.

Костюм гімнасток для змагань, є естетично привабливий гімнастичний купальник з спідницею або без неї, або комбінезон, зшитий з непрозорої тканини. Руки, спина, верхня частина грудей може бути відкрита або виконана з прозорого матеріалу. Костюм може мати різноманітні прикраси, що не заважають виконанню вправи. Рекомендується використання лосин. Прикраси для зачіски, макіяж, гімнастичні тапочки є частиною костюма і повинні відповідати характеру музики і доповнювати створюваний образ. Всі костюми, макіяж, прикраси, гімнастичні тапочки повинні бути однаковими у всіх членів команди. Забороняється використання головних уборів, рукавиць (закривати долоні), діодні елементи. макіяж гімнасток не може виходити за межі ока. Каміння на обличчі не дозволяються.

Майданчик для змагань являє собою гімнастичний килим розміром 13х13 метрів, від обмежувальної лінії килима має бути 0,5 м вільного простору. Обмежувальна лінія входить в розмір майданчика.
Гімнастична програма (власне вправа) повинна бути різноманітною за змістом різних рухів тіла, рівноваг і поворотів, стрибків і стрибків, танцювальних кроків, рухів рук і ніг, пересувань по майданчику, перебудувань, елементів акробатики і полуакробатіческіх елементів, підтримок. Композиція повинна містити багатосторонні і різноманітні рухи тіла, виконані на різних площинних рівнях – стоячи, сидячи або лежачи на підлозі і напрямках (горизонтально або вертикально) з різноманітністю в темпі і динаміці. Кожна гімнастка команди повинна виконувати одні і ті ж технічні елементи або елементи аналогічного рівня складності. Технічні елементи повинні бути виконані одночасно, послідовно, або по черзі. Повороти і рівноваги повинні бути виконані чітко. Тривалість використання точки опори повинна бути ясно видимої, форма повинна бути зафіксована і добре визначена. Стрибки і скачки повинні бути різноманітної форми та технічного виконання (поштовхом однієї і двох ніг, з поворотом, з нахилом). Складність вправи повинна відповідати рівню підготовки всіх гімнасток команди.

Суддівство здійснюється трьома бригадами суддів. Бригада А-1 (TV) оцінює технічну цінність вправи, максимальна оцінка 6,0 (5,9 + 0,1 бонус, що додається за умови виставлення 2/3 суддів бригади). Кількість суддів у бригаді від 4 до 2. Бригада А -2 (AV) оцінює артистичну цінність вправи, максимальна оцінка 4,0 (3,9 + 0,1 бонус). Кількість суддів у бригаді від 4 до 2. Бригада В (E) оцінює техніку виконання, максимальна оцінка 10.0 (9,9 + 0,1 бонус). Кількість суддів у бригаді від 4 до 3. Суддя № 1 кожної бригади, є арбітром. Міжнародний технічний комітет оголошує суддів, які беруть участь в суддівстві міжнародних змагань. До суддівства допускаються тільки ті судді, які прослухали курс і здали іспит на Міжнародному суддівському семінарі з естетичної гімнастики. Міжнародна мова в естетичної гімнастики – англійська. Жеребкування суддів відбувається відповідно до рівня суддівської ліцензії – категорії. Кожна країна може заявити двох суддів, які беруть участь в жеребкуванні (на міжнародних змаганнях). Тренер і хореограф команди, яка бере участь в змаганнях, до суддівства не допускається. До суддівства в національних змаганнях допускаються судді пройшли національний семінар і склали іспит. У жеребкуванні бере участь один суддя від області.
Міжнародний технічний комітет IFAGG на змагання категорії А, призначає Головне Журі або Офіційного спостерігача. На Чемпіонати України призначається Головний суддя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *