Головна

Що таке естетична групова гімнастика сьогодні?

Це молодий вид спорту в Україні, який все більше розвивається та підкорює серця спортсменок та суддів, як на Чемпіонатах області так і на міжнародних змаганнях. Спорт заснований на гармонійних, стилізованих, природних рухах всього тіла, де перехід з одного руху до іншого відбувається плавно, ніби перетікаючи з одного, в інший. Естетична групова гімнастика поєднує в собі гармонійні, ритмічні і динамічні елементи.

Команда “GRAND Kids”, м. Київ.

Чому варто займатися естетичною груповою гімнастикою?

Це офіційний вид спорту, який визнаний у світі та має свою міжнароду федерацію – International Federation of aesthetic group gymnastics. Дівчата виконують спортивні розряди та представляють Україну на міжнародних змаганнях. Сам спорт покликаний гармонійно виховувати спортсменок, нагороджуючи їх грацією та красою, сильним характером.

Чим відрізняється естетична групова гімнастика від художньої?

Часто принйято плутати гімнастичні дисципліни. Отже, у естетичній груповій гімнастиці є наступні особливості:

  • тільки командні виступи від 6-ти гімнасток (у короткій програмі від 4)
  • виступ гімнасток без додаткових предметів
  • два види програми: коротка (визначається тематикою, яка має простеживатися протягом усього виступу та ідентична для усіх спортсменок конкретних категорій) та довга (має вільну тематику вибору, більш складна та насичена елементами)
  • акцент йде на рухи тіла
  • гармонійний розвиток спортсменок – двухстороння робота тіла
  • трансформація ідеї під час виступу
Наймолодша вікова категорія – 4-6 років. Команда “Крапельки”, м. Дніпро

Коли з’явилася естетична групова гімнастика в Україні?

Зародженням спорту в Україні є 29 квітня 2004 року, коли були підписані усі офіціні документи про появу Федерації естетичної групової гімнастики України.

Хто може займатися естетичною груповою гімнастикою?

Почати займатися цим видом спорту можна у будь-якому віці. Задля детальної інформації, переходьте у розділ “Школи, клуби” та шукате свою область.

Вікова категорія 8-10 років, м. Суми